V Bruntále budou moci nemocní žáci studovat přes internet

Bruntál - Zjednodušit a zároveň zkvalitnit výuku chtějí učitelé střední průmyslové školy v Bruntále. Během vyučování natáčí se studenty videa z odborných předmětů, které pak umístí na internet. V rámci projektu takzvané Internetové školy vznikají i speciální učební texty, které studentům pomohou látku rychleji pochopit.

Jak správně provést autodiagnostiku nebo jak se chová bimetalový pásek v různých fyzikálních podmínkách – například na tyto záběry z výuky se jednou budou moci žáci bruntálské průmyslovky podívat znovu na internetu. „Bude výhodné pro ty, kteří budou třeba nemocní, nemusí si to učivo dopisovat, ale zhlédnout tu výuku na internetu,“ říká student 3. ročníku SPŠ Bruntál Dominik Chamrad. „Ti, co budou chybět, tak si to prostě stáhnou a mají to dopodrobna, ví, o co se jedná, natáčíme přímo na autech,“ dodává jeho spolužák Tomáš Rožnovský.

Videoukázky budou studentům sloužit i pro opakování a připomenutí probírané látky. V rámci projektu tvoří učitelé i speciální učebnice. Pro odborné předměty, jako je například autodiagnostika nebo strojírenství, totiž podle nich na trhu nejsou. Studenti si je budou moci zdarma stáhnout z webu a ušetří tak peníze. „Ty učební texty vytváří celkem 25 učitelů. Celkem vytvoříme asi 40 učebních textů, což je zhruba osmdesát procent předmětů, které se tady ve škole učí,“ uvedl autor projektu Jan Meca.

Střední průmyslová škola v Bruntále získala na projekt krajskou dotaci 9 milionů korun z evropského programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Za tyto peníze vznikla mimo jiné i nová přednášková místnost, střižna, a dokonce i jedno pracovní místo. „Nejprve ve výuce natočím video, které potom na střížně sestříhám, upravím zvuk, přidám nějaké animace nebo ukázky,“ popisuje náplň své práce kameraman a střihač SPŠ Bruntál Jiří Pánek. Ve škole se bude natáčet výuka ještě dva roky, první videa se potom na internetových stránkách školy objeví v září.

Natáčení výukového videa
Natáčení výukového videa
Více fotek
  • Natáčení výukového videa autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/22/2179/217884.jpg
  • Příprava videoukázek autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/22/2179/217885.jpg