Neznámý žhář znovu udeřil

Hradec Králové - Obyvatelé Hradce Králové mají strach. Už tři měsíce zapaluje neznámý žhář objekty v hradecké části zvané Borovinka. Škody dosahují řádu stovek tisíc korun, ale policie zatím nemá žádnou konkrétní stopu. Podle ní způsob provedení naznačuje, že se jedná o jednoho pachatele. I přes zvýšenou ostrahu policie na začátku týdne zaútočil znovu.

Pět požárů za tři měsíce a všechny v jedné oblasti. Objekty, které postupně zničil oheň, od sebe leží maximálně dvě stě metrů. Policie nepochybuje o tom, že požáry má na svědomí jeden člověk. „Všechny zadokumentované požáry mají podobné rysy. I těkavé látky, které byly nalezeny na místech požárů, byly podobné. Vždy se jednalo o benzín a naftu,“ vysvětluje mluvčí Policie ČR Královéhradeckého kraje Iva Ježková.  

Lidé z Borovinky mluvit nechtějí. Mají strach, aby příště nehořelo právě u nich. Žhář si vybírá výhradně dřevěné stavby, převážně chaty, které jejich majitelé celoročně neobývají. V době požáru v nich naštěstí nikdo nebyl. „Lidé se tady bojí nejen o majetek, ale i o svůj život. V některých chatkách totiž lidé také přebývají. Ačkoli je zima, tak v těch chatkách mohou být,“ dodává Iva Ježková.   

Video Reportáž Přemysla Šrámka
video

Reportáž Přemysla Šrámka

Chaty většinou oheň zničil tak, že majitelům nezbude nic jiného, než je postavit znovu od základu. Škoda se pohybuje okolo milionu korun.