Bývalá továrna zmizí z centra Pardubic

Pardubice – Z centra Pardubic zmizí během několika měsíců bývalá továrna mlýnských strojů. Její demolice už začala. V areálu Prokopky žila zhruba stovka bezdomovců a schovávali se tam také celostátně hledaní lidé a drogově závislí. Továrna chátrala již mnoho let a strážníci tam zasahovali téměř každý den.

Mluvčí Městské policie Pardubice Ivana Vítková informovala, že v areálu docházelo mimo jiné k různým protiprávním činům. To byl také důvod demolice staré továrny. V areálu hořelo velmi často, továrnu zasáhly i dva velké požáry, jak potvrdila mluvčí HZS Pardubického kraje Vendula Horáková.

Vedoucí stavebního úřadu MO Pardubice I Lenka Tobolková popsala, že bezdomovci v továrně často pálili komunální odpad i různé oleje. Podle odhadů žilo v areálu až sto lidí bez domova, teď zbyly z továrny jen ruiny. Vlastník areálu chce na místě bývalé továrny stavět byty. Na projektu už pracuje, jak sdělila mluvčí společnosti CPI Group Michaela Winklerová.

Video Reportáž Erika Knajfla
video

Reportáž Erika Knajfla

Problém s bezdomovci se přesunul do sousední Chrudimi, kde údajně tito lidé přebývají v areálu bývalé Transporty. Pardubická továrna mlýnských strojů zmizí definitivně z centra města do konce letošního roku.