Pardubický tajemník čelí stížnostem kvůli šikaně zaměstnanců

Pardubice – Kvůli podezření ze šikany a obtěžování podřízených začal kontrolní výbor prošetřovat tajemníka pátého pardubického obvodu Jiřího Šmahu. Na chování Šmahy si úřadu stěžovalo hned několik bývalých zaměstnanců. Kromě vydírání je měl tajemník údajně nutit také k nelegálním praktikám.

Šmaha působí ve funkci tajemníka na pátém pardubickém obvodu už třetí volební období. Právě kvůli němu údajně z úřadu odešlo nejméně devět zaměstnanců. O jednání svého bývalého kolegy a šéfa se nyní někteří z nich rozhodli promluvit. „Vůči lidem se svým způsobem dopouštěl šikany, vůči mně velké, což mám zdokumentováno,“ řekl bývalý zaměstnanec úřadu pátého městského obvodu Jindřich Muška.

Jeden z bývalých zaměstnanců úřadu dokonce tvrdí, že ho tajemník nutil k jednání, které je již za hranicí zákona. Od Šmahy dostal prý nařízení, aby pořídil nahrávku ze schůze místní komise, kde se mělo právě tajemníkovo jednání projednávat.

Video Reportáž Erika Knajfla
video

Reportáž Erika Knajfla

Výbor zatím odmítá zveřejnit podrobnosti své zprávy, kterou předloží nejprve zastupitelům. Jiří Šmaha se proto k případu vyjadřovat nechce. „Nemůžu vám k tomu nic říct, protože jsem ještě žádný výstup z kontrolního výboru nedostal,“ telefonicky vzkázal Šmaha. Případem se budou zastupitelé pátého obvodu zabývat 17. března.