V Chudenicích hrozí opakování voleb

Klatovy - V Chudenicích na Klatovsku by se mohlo stát, že se budou opakovat volby. Policie tam totiž šetří podezření, že jedna z volebních listin je zfalšovaná. Upozornil na to nynější starosta. Sám přiznává, že se na věc přišlo v podstatě náhodou – na nesrovnalosti totiž upozornili místní občané.

Listina, na které byl údajně falšován podpis zmocněnce volební strany, byla pro volby do obecního zastupitelstva v Chudenicích poměrně zásadní. Týkala se totiž delegování jednoho člena volební komise za stranu Sdružení nezávislých kandidátů Chudenicko. „My jsme na padělání podpisů přišli v podstatě náhodou, jenom díky pozornosti a upozornění místních občanů, protože jinak by nám ta věc unikla,“ přiznává starosta obce David Klíma. 

Vedení obce si nechalo zpracovat odborný posudek z oboru písmoznalectví, podle kterého podpis zmocněnce strany Jiřího Volfa na listině jednoznačně není jeho pravým podpisem. „Tu listinu jsem samozřejmě podepisoval. Policii jsem řekl to samé. Takže k žádnému falšování nedošlo a je to jen stihomam pana starosty,“ odmítá obvinění zmocněnec strany Sdružení nezávislých kandidátů Jiří Volf. „Víceméně mě zaráží, že se to řeší až takhle dlouho po volbách,“ dodává lídr kandidátky Sdružení nezávislých kandidátů Chudenicko Josef Beník. „My jsme čekali mimo jiné na expertizu soudního znalce,“ vysvětluje David Klíma. 

Video Reportáž Jana Dvořáka
video

Reportáž Jana Dvořáka

Trestní oznámení na neznámého pachatele teď řeší klatovská policie. „V současnosti prošetřujeme všechny skutečnosti, které se týkají uvedeného činu, zda opravdu došlo k porušení zákona,“ říká tisková mluvčí klatovské policie Dana Ladmanová.  

Jestli se budou muset volby v Chudenicích opakovat, teď ještě není jisté. Mimo jiné bude záležet i na výsledcích policejního šetření.

/*json*/{"map":{"lat":49.466965,"lng":13.173294,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.466965,"lng":13.173294,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/