Přestavba broumovského pivovaru byla městem zamítnuta

Broumov – Zastupitelé Broumova na Náchodsku se znovu zamysleli nad plánovanými investicemi a začali škrtat. Mezi odmítnutými je dlouho chystaná přestavba bývalého pivovaru, ze kterého se mělo stát sportovní centrum. Přestože by na něj město dostalo příspěvek z evropských fondů, muselo by se hodně zadlužit. Čtvrtmiliardový projekt odsouhlasilo ještě minulé zastupitelstvo.

Bývalý pivovar nedaleko broumovského náměstí léta slouží jako skladiště všeho možného. Projekt přestavby budovy počítal s 25 metrů dlouhým bazénem a dalšími vodními atrakcemi, sportovní halou, restaurací, bowlingem i parkovištěm. Nic z toho rozhodnutím zastupitelů nevznikne, alespoň prozatím.

Na projekt mělo jít z evropských fondů více než 130 milionů korun. Zbytek nákladů mělo hradit město, které by si muselo půjčit. Místostarosta Broumova Kamil Slezák (nestr. za TOP 09) se nechal slyšet, že realizací projektu by se město zadlužilo na zhruba 20 let. Starosta Broumova Milan Kotrnec (nestr. za ČSSD) upřesnil, že město by splácelo 10 milionů ročně, na úrocích pak 5 milionů.

„Jestliže město chce realizovat tak významnou investici, tak tomu musí přizpůsobit ostatní výdaje. A přesně takhle na tom Broumov byl,“ nechala se slyšet bývalá starostka Broumova Libuše Ručková. Podle vedení radnice by přitom v případě realizace projektu rozpočet města zatěžoval nejenom úvěr, ale také pravděpodobná provozní ztráta areálu, odhadovaná na pět až osm milionů korun ročně. Jaké bude v budoucnu využití pivovaru, zatím vedení radnice neví.

/*json*/{"map":{"lat":50.457504020421,"lng":16.094970703125,"zoom":9,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.586288446444,"lng":16.331176757812,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/