Firma vlastněná Sazkou buduje na Trutnovsku obchodní zónu

Trutnovsko – Za podpory radnice vzniká nedaleko Trutnova nová obchodně-průmyslová zóna. Vyroste na pozemcích, které z části patří společnosti Arkadia vlastněné Sazkou. Velmi úzké vazby na loterijní společnost má i sám projektant zóny, architekt Martin Vokatý. Ten zasedá v městské radě. Někteří lidé proto mluví o střetu zájmů.

Původně chtěla Sazka na poli u Trutnova stavět zábavní centrum. Dnes tu vzniká obchodní zóna, kterou pro soukromého developera projektuje ateliér Atip trutnovského radního Martina Vokatého. Petr Sobotka z občanského sdružení Zelený Trutnov říká, že krok dlouholetého zastupitele, radního města Trutnova a zároveň člena pro výstavbu a místní rozvoj je jednoznačně střet zájmů.

„Kdybych to tak měl brát, tak by ateliér na území města nemohl projektovat vůbec nic. Tak to pochopitelně není,“ nechal se slyšet radní a ředitel ateliéru Atip Martin Vokatý (SNK-ED). Některé pozemky v zóně zatím patří městu. To také zařídilo změny územního plánu a zaplatilo část projektu. Zbytek má obstarat soukromá firma.

Starosta Trutnova Ivan Adamec (ODS) říká, že developer je prostředník, který má zajistit příliv investorů. Radní Vokatý podle starosty tak počíná ne pro dobro města, ale pro svůj osobní zisk. Spojení radního s vlastníkem pozemků i developerskou firmou místním lidem vadí. Problém někteří vidí i v samotném umístnění zóny. Jedním z nich je také krajinný ekolog Pavel Klimeš, podle něhož taková zóna do krkonošské krajiny nepatří.

Bez ohledu na protesty veřejnosti by se stavba obchodně-průmyslové zóny měla rozběhnout ještě letos, první obchody by developer rád otevřel před Vánoci 2012.