Dráhy otevřely na nádražích na Karlovarsku další půjčovny kol

Karlovarsko – Spolu s krajským úřadem Karlovarského kraje chtějí České dráhy podpořit v regionu větší rozvoj cykloturistiky. Trekingová i horská kola včetně přilby je možné půjčit si na nádražích v Karlových Varech, Chebu, Sokolově a v Mariánských Lázních. Většina těchto měst je v dosahu páteřní cyklostezky Poohřím, kterou buduje Karlovarský kraj.

Kola je možné půjčit si po složení tisícikorunové kauce. Výhodné jsou rezervace na telefonních linkách Českých drah a na jejich e-mailech. Pro turisty, kteří kombinují cestování vlakem a na kole, je dobré hlavně to, že kola nemusí vracet tam, kde si je vypůjčili, ale i na jiných nádražích. Ředitel Krajského centra osobní dopravy Vladimír Omelka informoval, že pro letošní sezonu je připraveno 30 kol.

Síť cyklostezek je v Krušných horách i ve Slavkovském lese. Unikátní jsou cyklotrasy, které vedou po cestách vybudovaných v někdejším zakázaném pásmu bývalé Pohraniční stráže. Jednou z největších nových investic je páteřní cyklostezka při řece Ohři. Pod chebským nebo loketským hradem, pod Svatošskými skalami i na dalších místech, která mohli zatím obdivovat převážně vodáci. Jeden kilometr cyklostezky přijde na osm až jedenáct milionů korun.

„Z celkových 130 kilometrů je 46 už zkolaudováno. 15 kilometrů se již užívá, zatím v předběžném režimu, 20 kilometrů je zatím ve výstavbě,“ uvedl náměstek hejtmana Karlovarského kraje Petr Navrátil (ČSSD). Po vyjížďce je možné kola vrátit i na nádražích ve Františkových Lázních, Lokti a Nejdku.