Stavba koridoru v Budějovicích je zkouškou trpělivosti

Česká Budějovice - Řidiči v Českých Budějovicích se musí po následující měsíce obrnit trpělivostí. Ve městě se začal stavět železniční koridor, který prakticky rozdělil město, uzavřel klíčové silnice a přinesl řadu omezení. Nejcitelnější problémy však očekávají záchranáři. Ti mají obavy, že by se v některých případech nemuseli přes složité objízdné trasy dostat včas k pacientům.

Doprava v ulicích jihočeského správního města se v současnosti proměnila v labyrint posetý zákazy. „Policisté v této souvislosti nabádají řidiče k maximální opatrnosti,“ vzkázala policejní mluvčí Regina Tupá.

Přitom jde o zkoušku dopravy nejen pro řidiče, ale také záchranáře, kteří varují, že se do některých míst budou dostávat s obtížemi. „Ty dojezdové časy jsou dané zákonem. Musíme je dodržet, což pro nás bude problém,“ sdělila mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. Právě požárníci se na krizový scénář již částečně připravili.

Svou obvyklou trasu musely změnit některé autobusy. Radnice plán uzavírek hájí a vyzývá řidiče k trpělivosti. Autobusová doprava tak bude zajištěna v náhradních trasách. Podle radních jde o největší dopravní stavbu v posledním desetiletí. Práce na tříkilometrovém úseku trati skončí v roce 2014.

Dopravní uzavírky v Českých Budějovicích
Dopravní uzavírky v Českých Budějovicích