Hotel Morava shořel kvůli vadné instalaci, tvrdí hasiči

Moravská Třebová – Za příčinu nedávného požáru třebovského hotelu Morava považují hasiči závadu na elektroinstalaci. Největší nehoda v novodobých dějinách města si 12. dubna vyžádala evakuaci desítek lidí, hlavně v sousedním domově důchodců. Navzdory závěrům hasičů zatím policie pokračuje v trestním řízení kvůli obecnému ohrožení, čeká na výsledky vlastního šetření.

Dvoupodlažní dům s podkrovím kompletně vyhořel. Na první pohled bylo zřejmé, že požár vznikl v jednom z pokojů. Vyšetřovatelé si nad příčinou lámali hlavu. Hasiči mají jasno. „Po důkladném prohledání místa požáru bylo zjištěno, že oheň způsobila technická závada na elektroinstalaci,“ tvrdí mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková. Požár likvidovala stovka hasičů a napáchal škody za 12 milionů. Podle statika je dům odsouzený k demolici. Starosta Moravské Třebové Miloš Izák (ČSSD) prohlásil, že se proslýchá, že majitel shořelého domu chce na místě znovu zřídit hotel.

Policie případ zatím neuzavřela. „Policisté stále případ vyšetřují pro podezření ze spáchání zločinu obecného ohrožení, kdy v současnosti nemáme k dispozici žádné výsledky odborných expertiz,“ odůvodnila stanovisko mluvčí Anna Štegnerová. Pokud by i policejní experti dospěli k závěru, že příčinou požáru byla závada na elektroinstalaci, případ může být odložen.

Video Reportáž Michala Klokočníka
video

Reportáž Michala Klokočníka