Nové chodníky, lavičky, veřejné osvětlení nebo nová parkovací místa by měla být do dvou let po celém sídlišti. To v Písku nikdy neplatilo za dobrou adresu, navíc v roce 2002 neutěšený stav sídliště dokonala povodeň.
Revitalizace má špatnou pověst i nevalný vzhled napravit, ne všichni jsou však spokojeni. „Sebrali jste nám krásnou zem a dali jste nám sem Saharu,“ stěžuje si Miroslav Kozel na úbytek zeleně. Město však slibuje, že spousty metrů čtverečních keřů a stromů teprve přibudou.
Na sídlišti žije pět tisíc lidí z různých sociálních vrstev. Radnice ho považuje za nejproblémovější oblast ve městě, kde je i zvýšená kriminalita a vandalismus. Na pořádek teď dohlíží osm kamer a k větší bezpečnosti přispívají také nové retardéry nebo omezení rychlosti.
Nízkoprahové centrum nechceme!
Problémy na sídlišti vyvrcholily při projednávání výstavby nízkoprahového a komunitního centra. I to mělo být součástí obnovy. Lidé ho ale důrazně odmítli. Vadilo jim, že radnice chce investovat desítky milionů do zařízení, které má sloužit hlavně romské menšině. Výstavbu centra nakonec město z celkové obnovy sídliště vyčlenilo. Lidé o něm budou rozhodovat v anketě.