Tragické nehodě u Hluboké předcházela hádka sourozenců

Hluboká nad Vltavou (Českobudějovicko) – Tragické havárii, při které v neděli u Hluboké nad Vltavou na Českobudějovicku zahynuli čtyři lidé, předcházel podle policistů konflikt sestry s jejím bratrem, jenž na ženu zaútočil nožem. Policisté ho zadrželi a odváželi na protialkoholní záchytnou stanici do Českých Budějovic, uvedla policejní mluvčí Lenka Holická. Při transportu však do vozu u Hluboké nad Vltavou narazilo jiné auto. Nehoda si vyžádala životy dvou policistů, zadrženého muže a také devatenáctiletého řidiče, jenž asi havárii způsobil.

„Dívka byla po konfliktu ošetřena a ponechána v domácím léčení. Rodina však nadále měla strach z útočníka, a tak zavolala policisty, kteří rozhodli, že muže převezou na záchytnou stanici,“ doplnila Holická.

Nehoda se stala v neděli ráno kolem čtvrté hodiny na silnici II. třídy, zhruba jeden kilometr za Hlubokou ve směru na Týn nad Vltavou. Policisté, kteří havárii nepřežili, byli z jednoho píseckého obvodního oddělení. Příčinu nehody policisté zatím stále vyšetřují. Jedna z hlavních vyšetřovacích verzí je, že řidič opelu vyjel do protisměru, kde se srazil s policejním vozem.

/*json*/{"map":{"lat":49.077014482158,"lng":14.403076171875,"zoom":11,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":49.067568140816,"lng":14.421615600586,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

Holická vyvrátila spekulace, že devatenáctiletý muž, jenž nehodu způsobil, chtěl spáchat sebevraždu. To jsou podle ní pouze spekulace veřejnosti. Muž totiž prý napsal na sociální síť, že se chce zabít, a dokonce na ni vyvěsil své parte s datem úmrtí 12. června 2010. Tragická havárie se stala přesně na den o rok později. „Podle vyšetřování se nejspíš jednalo o nešťastnou náhodu,“ dodala mluvčí.