Klapání prken na mostě dohání lidi ze Šemnice k šílenství

Šemnice - Nepříjemný hluk ze starého mostu trápí obyvatele Šemnice na Karlovarsku. Stará prkna klapají vždy, když přes most někdo jede. Lidé si stěžují na úřady, že i přes časté stížnosti problém neřeší. Vše by vyřešil nový most, zatím ale na něj nejsou peníze.

Nepříjemný drnčivý zvuk, který drásá nervy, poslouchají místní už patnáct let. „Je to tady katastrofální, protože ve dne v noci rámus hrůza hrůzoucí, probudí vás to, “ zlobí se Jiří Hájek. Manželé Hovorkovi si v Šemnici koupili domek, aby měli kde odpočívat. „Všechno nám doma drnčí,“ uvedl Josef Hovorka. Manželé proto jezdí spát do paneláku v Karlových Varech. Starý hlučný most nemá navíc ani bezpečné zábradlí. Silničáři se pokusí udělat něco s hlukem i se zábradlím, a to ještě letos. „Z té studie vyplyne, jaká protihluková opatření udělat a také jak zajistit bezpečnostní záchytná opatření,“ uvedla mluvčí Karlovarského kraje Jana Pavlíková.

Most měl být původně jen provizoriem pro vojáky. Slouží už ale šedesát let. Nový most je zakreslený v plánech od roku 2006, zatím se ale nic neděje. Stát by měl šedesát milionů korun. Místním teď svitla naděje - vedení obce se sešlo se zástupci kraje. „Obec přislíbila, že dodělá územní plán tak, aby nebránil výstavbě mostu. Hejtman zase přislíbil, že sežene finanční prostředky, nebo se alespoň bude snažit je sehnat,“ uvedl starosta Šemnice Vladislav Tůma. Nový most by se mohl začít stavět do roku 2014.

Video Reportáž Antonína Bruštíka
video

Reportáž Antonína Bruštíka