Peníze v karlovarské společnosti nejsou, jednatel viní předchůdce

Karlovy Vary - Karlovarská společnost KV City Centrum patřící městu se díky svému hospodaření dostala do centra pozornosti. Podle účetních dokladů totiž vykazuje pokladna manko v řádech statisíců korun. Současní správci společnosti obviňují minulé vedení, ti se ale jakémukoli náznaku zpronevěry peněz brání.

Největší zájem v půjčovně volnočasového materiálu projevují lidé o kolečkové brusle a helmy. Bývalé vedení za celý loňský rok v půjčovně vybralo 5,5 tisíce korun. V tomto roce ještě ani sezona pořádně nezačala a do kasy přibylo za jediný měsíc více než osm tisíc. „Předpokládanou tržbu půjčovny v letošním roce odhaduji mezi 70 až 100 tisíci. Kde tedy jsou peníze, když ne v účetnictví KV City,“ říká nový jednatel společnosti Jaroslav Fuidiar (OCJJ). V minulosti dostalo centrum od města 150 tisíc korun na divadelní představení. Faktura zaplacena není a peníze na účtech chybí, upozorňuje také Fuidiar a dodává, že ví o více než deseti podobných nejasnostech včetně údajně předraženého sekání trávy.

Bývalý jednatel Martin Zeman (ČSSD) odmítá, že by společnost poškodil. Je přesvědčený, že se jeho se jeho nástupce nevyzná v hospodaření společnosti. „Devět měsíců to policie vyšetřovala. Byl jsem několikrát podávat svědeckou výpověď, v podstatě jsme měli dojem, že vždycky policie dostala nový podnět, tak jsme ten nový podnět zase vysvětlili,“ hájí se Zeman.

Video Reportáž Antonína Bruštíka
video

Reportáž Antonína Bruštíka

Bývalý náměstek primátora Tomáš Hybner (ČSSD) pochybuje o možnosti nějakého finančního úniku, především proto, že se každý rok prováděl audit areálu Rolava. Nový jednatel městské společnosti ale nesouhlasí a chystá se podat trestní oznámení pro nehospodárné nakládání s městským majetkem. Fuidiar také předpokládá, že nová zjištění předá policii do konce letních prázdnin

Půjčovna
Půjčovna