Parašutista se těžce zranil při doskoku, zemřel v Motole

Chotěboř (Havlíčkobrodsko) - Devětačtyřicetiletý parašutista se dnes vážně zranil při exhibičním hromadném seskoku během leteckého dne na letišti Dobkov u Chotěboře. Letecky byl přepraven do pražské fakultní nemocnice v Motole, kde zemřel. Příčiny nehody vyšetřuje policie, potvrdila havlíčkobrodská policejní mluvčí Jana Mazourová. Podobné neštěstí se dnes stalo i na Berounsku, kde se podle berounské policejní mluvčí Marcely Pučelíková parašutista zranil při doskoku po problémech s padákem.

Nehoda v Chotěboři se stala kolem jedenácté hodiny dopoledne, muž z Jihlavska se zřejmě zranil při doskoku. Letecky byl přepraven do pražské fakultní nemocnice v Motole. „Muž utrpěl těžká zranění a byl v kritickém stavu,“ doplnil Miroslav Havlík z krajské zdravotnické záchranné služby. Program leteckého dne podle policejní mluvčí pokračuje.

/*json*/{"map":{"lat":49.696803,"lng":15.675714,"zoom":12,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.696803,"lng":15.675714,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/