V Budišově vysvětili kapli na znamení česko-německého porozumění

Budišov nad Budišovkou - Novou kapli včera faráři v čele s kanovníkem vyšehradským otevřeli v Budišově nad Budišovkou. Stála milion a půl korun, většinu peněz tvořily dary a příspěvky. Kaple je součástí takzvané Cesty česko-německého porozumění. V roce 1999 položili v Budišově nad Budišovkou prvních dvacet tři destiček jako znamení evropské spolupráce a porozumění. Dnes kamennou cestu po sedmnácté prodloužili zástupci nejen z Česka, ale i z Německa.

„Evropu nemůžeme ponechat jen politikům, musíme se na ní podílet i my,“ podotkl předseda Panevropské unie Německo Bernd Posselt. Včera bylo v Budišově položeno 19 nových destiček, jejich celkový počet se vyšplhal na 216.

Představitelé sdružení Vlastenecký poutník se rozhodli k česko-německé cestě porozumění postavit kapli. Tu zasvětili svatému Janu Nepomuckému na úpatí Červené hory v Budišově nad Budišovkou, tedy nevyšším místě ve městě. „Je tady známá meteorologická stanice Červená, kterou slyšíme v rádiu denně, a jestliže odsud chodí zprávy o počasí, tak díky té cestě chodí i zprávy do našeho srdce,“ dodal předseda sdružení Vlastenecký poutník Petr Anderle. Bohoslužby budou už ode dneška v kapli probíhat pravidelně.

/*json*/{"map":{"lat":49.795029,"lng":17.629874,"zoom":12,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.795029,"lng":17.629874,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/
Destičky evropského porozumění v Budišově
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24