Z hotelů na Šumavě mizí informační letáky

Šumava - Správa Národního parku Šumava stahuje své informační stojany s letáky z hotelů a penzionů. Ubytovatelům to vysvětluje nutností finančních úspor a příslibem lepší spolupráce v budoucnu. Dva druhy dřevěných stojanů nechala správa národního parku vyrobit před dvěma lety. I s informačními letáky je pak na základě smluv o užívání rozvezla do zhruba šedesáti ubytovacích zařízení.

Stojany s letáky se nyní začaly stahovat. Majitelé hotelů a penzionů ale tento krok nechápou. Podle vedení Národního parku je důvodů hned několik. Především se tímto mají ušetřit stovky tisíc korun. „Distribuce těchto materiálů byla hrazena z projektu, který skončil. Navíc jsme zjistili, že ve stojanech se vyskytují i jiné materiály než naše, a to nám nedělalo dobré jméno,“ objasnil náměstek ředitele Národního parku Šumava Jiří Mánek.

Podle Martiny Vostradovské, majitelky penzionu v Kvildě, ale obsah stojanů nikdy nikdo nekontroloval. I další ubytovatelé rozdávání informačních materiálů vždy vítali jako přidanou službu, v sezoně mizely letáky ze stojanů denně po stovkách.

Vedení národního parku slibuje, že se stojany vrátí. Bude to prý levnější a umisťovány budou na základě nových partnerských smluv, které by měly být výhodné pro obě strany. „Chceme tam dát i daleko hodnotnější materiály, jako jsou vzdělávací publikace či fotografické knížky,“ dodal Mánek. Informační stojany Národního parku Šumava by se do vybraných ubytovacích zařízení měly vrátit zhruba za měsíc.

Národní park Šumava
Národní park Šumava