V Plzni shořel sklad textilu

Plzeň – Část haly v plzeňské Podnikatelské ulici, ve které společnost A3 Sport skladovala textilní a sportovní zboží, lehla v noci popelem. Hasiči k požáru vyjeli o půlnoci, kdy na něj upozornil hlídač ze sousední firmy, s ohněm bojovali až do rána. Místo hlídali i dopoledne. Škody, které při požáru vznikly, odhadli hasiči asi na 50 milionů korun. Oheň nikoho neporanil, zdraví obyvatel nepoškodil ani hustý dým.

S ohněm bojovalo patnáct hasičských jednotek. Platila pohotovost třetího stupně, která se týkala všech jednotek ve městě. Oheň zničil asi polovinu skladu postaveného na ploše asi 100 × 100 metrů. „Až patnáct metrů nad střechu šly plameny,“ odhadl svědek požáru Jiří Vlasák. Nakolik je poškozena zbývající část budovy, hasiči zatím nevědí.

„Spadla střešní konstrukce vzadu na hale a to nám hodně stěžuje dohašení textilií,“ řekl řídící důstojník krajských hasičů Dušan Nový. „Na místě asi budeme ještě celou neděli a možná i v pondělí,“ dodal.

Video Reportáž Miroslavy Vildové
video

Reportáž Miroslavy Vildové

Příčinou požáru se budou zabývat policisté. Podle jejich mluvčího Libora Pilaře se ale případem začnou zabývat až poté, co bude požár definitivně zlikvidován a hasiči místo opustí. Vedení firmy, které sklad patří, se k události nevyjádřilo – je na dovolené.

Vyhořelá hala
Vyhořelá hala