Ohře se proměnila ve vodní dálnici, počasí vodáky neodradilo

Karlovy Vary – Mezi vodáky oblíbená řeka Ohře se o prodlouženém víkendu stala cílem tisíců lidí. Mnohé z nich neodradila ani nepříznivá předpověď studeného a deštivého počasí. Velký nápor tak zažívají také půjčovny lodí a tábořiště podél břehu. Ve všech 16 kempech od Chebu až po Kadaň hlásí plno. I přes velké množství lidí zatím záchranáři nemuseli řešit problémy způsobené vodáckou nekázní.

Tábořiště a zejména půjčovny lodí v těchto dnech i přes nepřízeň počasí připomínají bazar. Majitelé shodně vzkazují, že bez předchozí rezervace se nově příchozí k vypůjčení lodi již nemají šanci dostat. „K dispozici máme 300 lodí, 70 raftů a všechny jsou v podstatě zabrané a na vodě,“ uvedla správkyně Hana Červenková. Chladno a déšť tak většinu natěšených lidí neodradily. Mnozí z nich plánovali plavení po Ohři dlouho dopředu a vše podle nich vyřeší více vrstev oblečení.

Alkohol jako jinou možnost k dodatečnému zahřátí rezolutně odmítají policisté. Upozorňují navíc i na další vodácká rizika, například na opuštěné lodi, o které mají zájem hlavně zloději. „Lodě by měly být řádně zabezpečené, pokud tomu tak není, měl by u lodi zůstat alespoň jeden člověk,“ upozornil mluvčí karlovarské policie Pavel Valenta.

Video Reportáž Zdeňka Soukupa
video

Reportáž Zdeňka Soukupa

Vodáci jsou při cestách po Ohři zatím poměrně disciplinovaní. Například upozornění na nebezpečné přeceňování vlastních sil i ega si vodáci podle všeho začínají brát k srdci a nesjíždějí nebezpečné jezy. Právě na Ohři se těch nechvalně proslulých nachází hned několik včetně pověstného radošovského, kde se za posledních dvacet let utopilo 10 lidí.

/*json*/{"map":{"lat":50.277359033242,"lng":12.987722754478,"zoom":18,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/