Zmatený řidič vytáhl na teplické policisty brokovnici

Teplice –  V centru severočeských Teplic se dnes dopoledne střílelo. Policisté honili šestačtyřicetiletého muže, který zmateně jezdil po městě v protisměru. Když jej policisté dostihli, vyběhl z auta s brokovnicí a v nedalekém průjezdu pak rozpoutal přestřelku. Během ní se zřejmě sám postřelil na ruce a skončil v nemocnici. Nikdo další podle policie zraněn nebyl. Motiv jeho chování zatím známý není, stejně jako to, jestli nebyl pod vlivem návykové látky. Trest ho ale nemine - podezřelý je hned z několika trestných činů.

Policisty zavolali okolo 10:15 jiní řidiči, kteří se ve městě setkali s rychle a v protisměru jedoucím autem. Strážníci ho dostihli v ulici 28. října, která je sice v samém centru města, kvůli značné koncentraci heren ale nepožívá zrovna dobré pověsti. „Muž vystoupil z auta, vytáhl brokovnici a ohrožoval jak policisty, tak další kolemjdoucí. Pak zaběhl do průjezdu, policisté použili služební zbraně a došlo k několika výstřelům z obou stran,“ sdělila policie. Při zákroku byl muž zraněn na ruce, ale podle všeho to nebylo ranou z policejní pistole. „Předběžně si to zranění způsobil sám, rána odpovídá brokovnici,“ dodal policejní mluvčí. Brokovnice byla držená nelegálně. 

Muž je podezřelý z útoku na úřední osobu, výtržnictví, nedovoleného ozbrojování a nebezpečného vyhrožování. Zda byl během své eskapády při smyslech, nebo pod vlivem nějaké návykové látky, to policie teprve zjišťuje. 

/*json*/{"map":{"lat":50.643480476252,"lng":13.826647996902,"zoom":17,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/