Mohelnice dá 19 milionů na opravu náměstí

Mohelnice - Devatenáct milionů uvolní ze svého rozpočtu mohelnická radnice na opravu náměstí. Díky tomu získá dalších 25 milionů od kraje jako dotaci. Spolufinancování z vlastních zdrojů schválili včera těsnou většinou zastupitelé. Ještě na počátku roku přitom zvažovali bankovní úvěr.

Některé zastupitele možnost dofinancování rekonstrukce náměstí z rozpočtu města překvapila. Obávají se škrtů jinde. „Myslím si, že jsou tady daleko důležitější věci než revitalizace náměstí, třeba kanalizace. Taky bych chtěla krásné náměstí, ale momentálně na to nemáme,“ řekla jedna ze zastupitelek Jiřina Matoušková. Vedení města je přesvědčeno, že potřebné miliony může nyní zaplatit. Navíc to pro něj bude výhodnější než nabídka bankovního ústavu.  

Video Reportáž Pavla Konečného
video

Reportáž Pavla Konečného

Oprava mohelnického náměstí bude stát téměř 45 milionů korun, ještě před čtyřmi lety se počítalo s 80 miliony. Stavební práce by měly začít na jaře, do té doby chce město ještě snížit rozpočet rekonstrukce při výběrovém řízení. „Teď nás čeká soutěž na hlavního dodavatele. Předpokládáme, že dojde k výrazné úspoře financí, a to nejen na naší spoluúčasti, ale ve stejném podílu i dotaci z krajského úřadu.“

Novou podobu by náměstí mělo mít v říjnu příštího roku. Současný návrh počítá kromě opravy povrchu i s novým mobiliářem a zázemím pro případné trhy.