Řada nájezdů na D1 je nebezpečných

Vysočina – Špatný rozhled, nedostatečné značení, krátké nebo žádné připojovací pruhy. Nebezpečné nájezdy a sjezdy dálnice D1 objevily policejní kontroly na Vysočině. Některé nedostatky správce silnice odstranil, řada z nich ale na nápravu stále čeká.

Sjezd na 112. kilometru dálnice D1 u Jihlavy označují policisté za nebezpečný. Řidič tu musí sledovat hned čtyři pruhy najednou. V květnu se tu stala vážná dopravní nehoda, při níž zemřel motorkář. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) tady snížilo nejvyšší povolenou rychlost, přibylo i značení v pruzích. Zvýrazněné vodorovné značení, kde při sjíždění z dálnice lze bezpečně zastavit, tu ale stále chybí. „Chybí doporučený bezpečností zdrsňující povrch, měl by být hotový do konce srpna,“ řekla ředitelka ŘSD Jihlava Marie Tesařová.

Na nájezdu na jihlavský obchvat a dálniční přivaděč je rozpor mezi svislým a vodorovným značením. Podle dopravní značky „dej přednost v jízdě“ řidič vjíždí do jízdního pruhu. Značení na silnici ale vypadá, jako by šlo o pruh připojovací. Dle slov policejní mluvčí Dany Čírtkové na to policisté správce komunikace již několikrát upozorňovali.

A do třetice křižovatka nad Pelhřimovem. Tady si řidiči stěžují, že nevidí do zatáčky při výjezdu na hlavní tah. Podle Marie Tesařové z ŘSD je ale výhled pro bezpečné zařazení dostačující. Nedostatky zjistili policisté i u dalších nájezdů. Připojovací pruhy jsou krátké nebo úplně chybí. Změnit by se to mělo až při generální opravě dálnice D1.