Na Karlovarsku padají stromy

Karlovarsko - Vytrvalý déšť a silný vítr způsobily během noci škody na mnoha místech v Karlovarském kraji. Kanalizace nestačila odvádět proudy vody a hrozilo zatopení domů. Popadané stromy komplikovaly dopravu.

V Ostrově - Horním Žďáru spadl vpodvečer mohutný asi dvacetimetrový strom na rodinný dům a částečně ho poškodil. Příčinou byla podmáčená půda po celodenním intenzivním dešti, strom se vyvrátil i s kořeny. Nikdo v objektu nebyl zraněn. „Na odstranění jsme museli povolat výškovou techniku a opatrně ho postupně odřezat od domu, aby nebyly další škody,“ řekl mluvčí hasičů Martin Kasal.

Kmen zatarasil mezinárodní silnici na Jáchymov a Boží Dar, silnice byla uzavřena asi hodinu úplně uzavřena. Dotčený úsek policisté monitorovali celou noc, během večera spadly přes cestu ještě další dva stromy.

Video Reportáž Marka Štětiny
video

Reportáž Marka Štětiny

Stromy padaly i na dalších místech v Karlovarském kraji, například na Kraslicku, Mariánskolázeňsku a u Kyselky. U Mariánských Lázní zablokoval strom cestu linkovému autobusu, který nemohl projet. „Hodně pršelo a padaly patrně podmáčené stromy. V Perninku jsme čistili propustek, protože voda z cesty začala zaplavovat dům,“ uvedl vedoucí dispečer krajské správy silnic Josef Bulka.

Kvůli možným komplikacím energetici kontrolovali také vedení vysokého napětí. Dodávky elektřiny ale počasí tentokrát neovlivnilo.