Zemřel i druhý pasažér ultralightu zříceného u Nové Pece

Prachatice - V nemocnici dnes zemřel spolucestující z ultralehkého letounu, který havaroval v sobotu u Nové Pece na Prachaticku. Muž dostal vyhlídkový let jako dárek ke svým čtyřicetinám. Informuje o tom server iDnes.cz. Již dříve svým zraněním podlehl i pilot letadla.

Nehoda se stala v sobotu před polednem. Letadlo po pádu na zem začalo ihned hořet. Policie příčiny havárie stále vyšetřuje. Klíčová by měla být především zpráva z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod, která určí, zda se jednalo o technickou závadu, nebo o pochybení pilota.

Je to již šesté úmrtí při leteckém neštěstí v České republice od 11. července. Ten den se v Brně-Medlánkách zřítilo ultralehké sportovní letadlo, v němž zahynul bývalý hokejový reprezentant Jaroslav Jiřík. Stroj se zřítil krátce po startu do pole s obilím.

Na Černé hoře u Janských Lázní v Krkonoších zahynul 17. července paraglidista, který se zřítil při letu. Příčinou pádu byl asi prudký klesavý proud vzduchu. A při pádu malého sportovního letadla na Rokycansku zemřeli 19. července dva muži, kteří byli na palubě.

Také dnes mělo u Ústí nad Labem problémy malé sportovní letadlo. Vysadil mu zřejmě jeden motor, pilot musel nouzově přistát. Událost se tentokrát obešla bez zranění.