Za prodej vozů autobazar majitelům nezaplatil

Hradec Králové – Na neobvyklé a podivné praktiky královéhradeckého autobazaru AUTO-TRH PLUS upozorňují někteří jeho klienti. Firma jim sice zprostředkovala prodeje vozů, vyplácení utržených peněz už ale nebývá vůbec bez problémů. Třeba Kateřina Kutíková prodala v červnu Škodu Fabii, aby mohla koupit jiné, speciálně vybavené auto pro šestnáctiletého postiženého syna. Když požadovala od autobazaru více než 80 tisíc korun, uslyšela něco těžko uvěřitelného.

 

„Řekli mi, že peníze nemají, že je investovali do materiálu a že mi nemůžou zaplatit. Slibují, že by mi mohli zaplatit, až dostanou od zákazníků peníze za faktury,“ tvrdí Kateřina Kutíková. Také Jan Čižmárik prodal ve stejném autobazaru svůj vůz už koncem ledna, peníze ale v rozporu se smlouvou dostává ve splátkách a stále ještě nemá celou částku. „Dali mi už asi pět splátek, k dnešnímu dni dluží stále 18 500 korun,“ upřesnil Jan Čižmárik.

Autobazar své dluhy nijak nezastírá. Jeden z jeho provozovatelů Vratislav Appl podle vlastních slov problém řeší a slibuje, že všichni zákazníci peníze nakonec dostanou. „Je mi to líto, ale prostě se nám podnikání v tuhle dobu nedaří. Já ale daným lidem jejich peníze neupírám, dostanou je,“ tvrdí.

Někteří zákazníci už ale ztratili trpělivost. Paní Kutíková už stejně jako další nespokojený zákazník podala trestní oznámení. Královéhradecká policie případ již řeší pro podezření ze spáchání přečinu zpronevěry.