Řidič najel na policistku, hrozí mu vězení

Pardubice – Další případ útoku řidiče na městskou policii se vyskytl v Pardubicích. Řidič nacouval na strážnici, která zaznamenávala jeho přestupek, a vážně ji tak poranil. Ve městě je to druhý obdobný případ za několik měsíců. Pětadvacetiletý řidič následoval příklad někdejšího zastupitele Miroslava Bajera, jenž v zimě rovněž najel na strážníka, který ho chtěl pokutovat za špatné parkování.

Poslední incident se odehrál na Wernerově nábřeží za magistrátem, když policistka dokumentovala dopravní přestupek pětadvacetiletého řidiče. „Nacouval takovou rychlostí, že mi najel zadní částí vozidla na stehna. Bylo to poměrně vážné. Byla jsem potom v šoku,“ popsala událost poraněná strážnice Diana Šlechtová. Z místa musela ženu odvézt sanitka. Vše se stalo před očima dalších městských policistů, kteří přijeli, protože původně chtěli špatně zaparkovanému autu nasadit botičku. Podle zástupce ředitele městské policie Pavla Čejky si zranění vyžádalo dvoutýdenní pracovní neschopnost.

Pavel Čejka podotkl, že muž byl před činem ve velmi dobré náladě. „Neustále se pochechtával, bral to celé velice humorně,“ popsal. Humor však už mladíka přešel, jeho jednání vyšetřuje státní policie a hrozí mu až čtyřleté vězení. „Je podezřelý ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě,“ sdělila mluvčí policistů Eva Maturová. Zraněná strážnice je přesvědčena o tom, že řidič chtěl svým činem ukázat, jak policií pohrdá.

Pětadvacetiletý řidič se zachoval podobně jako nedávno tehdejší pardubický zastupitel Miroslav Bajer. Také on narazil do strážníka, který dokumentoval špatné parkování. Po události tvrdil, že do městského policisty nenarazil úmyslně. Bajer po několika měsících složil zastupitelský mandát, souvislost s najetím na strážníka ale odmítl – prý potřeboval víc času na podnikání.