Čerpací stanici v Týništi zřejmě přepadl voják

Týniště nad Orlicí - Útočník, který minulou středu přepadl čerpací stanici v Týništi nad Orlicí, je sedmadvacetiletý voják Armády české republiky (AČR), slouží u útvaru v Jincích. Navíc ho kvůli násilné trestné činnosti policisté vyšetřovali už před čtyřmi lety. Pokladnu odlehlé čerpací stanice v průmyslovém areálu v Týništi přepadl po půl desáté večer, těsně před koncem otevírací doby. Místo si předtím obhlédnul.

„Muž vtrhnul do objektu, na hlavě měl kuklu, šermoval nožem a vyhrožoval obsluze smrtí,“ popsala ve zkratce incident policejní mluvčí Alena Kanálková. Těsně před přepadením ale odevzdala pokladní tržbu, proto útočník získal jen něco přes pět tisíc korun. K trestnému činu se nepřiznal. „Dotyčný sloužil v armádě od roku 2006, působil na základní funkci v hodnosti svobodníka u vojenského útvaru v Jincích jako příslušník obsluhy děla,“ řekla pro ČT mluvčí Generálního štábu AČR Jana Růžičková.

Pro policisty není pachatel bydlící v Týništi neznámým. Vyšetřovali ho před čtyřmi roky už jako profesionálního vojáka. Podle policie se muž v minulosti několikrát dopustil násilné trestné činnosti, což bylo klasifikováno jako výtržnictví a ublížení na zdraví. „Pravděpodobně se armáda o jeho předchozí trestné činnosti dosud nedozvěděla,“ míní Zdeněk Hlaváček z rychnovské policie.

Video Reportáž Vlastimila Weinera
video

Reportáž Vlastimila Weinera

„Voják bude dočasně zproštěn výkonu služby až do pravomocného rozhodnutí soudu, pokud se obvinění prokáže, bude následovat jeho propuštění ze služebního poměru,“ ohlásila mluvčí Růžičková. Okresní soud v Rychnově nad Kněžnou návrh státního zástupce zamítl a obviněného vojáka do vazby neposlal.