Zátah na motorkáře: Každý pátý spáchal přestupek

České Budějovice – Policisté na jihu Čech zveřejnili výsledky jejich víkendové akce, při které se zaměřili na kontroly motorkářů. Ze statistiky vyplývá, že přestupek spáchal přibližně každý pátý kontrolovaný řidič, a to především kvůli překročení povolené rychlosti nebo nebezpečnému předjíždění. Opilých motorkářů bylo relativně málo – šlo prý jen o jednoho ze sta.

Jihočeští policisté v sobotu během akce Adrenalin stihli zkontrolovat na 700 řidičů motorek a u 149 z nich zjistili nějaký přestupek. Nejčastěji motorkáři překračovali povolenou rychlost, nerespektovali výstražná světla na železničních přejezdech nebo předjížděli na nepovolených místech.

Kontrola také ukázala, že jeden řidič motorky ze sta řídí pod vlivem alkoholu. Z technických nedostatků se nejčastěji opakovala nečitelná státní poznávací značka či sjeté pneumatiky. Kromě přestupků se podle policie motorkáři v pěti případech dopustili trestných činů, nerespektovali totiž zákaz řízení.

Video Reportáž Kristiny Vrkočové
video

Reportáž Kristiny Vrkočové

Na motorkáře se jihočeští policisté zaměřili letos už potřetí. Jejich cílem je snížit nehodovost v kraji. Na silnicích proto bylo pětačtyřicet hlídek. Někteří řidiči ale riskovali i tak. Podle mluvčího jihočeských policistů jeden motocyklista jen pár kilometrů od kontroloveného úseku nezvládl řízení a naboural do protijedoucího auta.