Další zápalná lahev v domě obývaném Romy, tentokrát na Rakovnicku

Krty (Rakovnicko) - V Krtech na Rakovnicku v noci na dnešek někdo zaútočil zápalnou lahví na domek obývaný Romy. Hořící láhev se podařilo okamžitě uhasit, jeden obyvatel domku má lehké zranění. Podobný případ se stal nedávno v Býchorech na Kolínsku. Do domu, kde žijí Romové, dopadla zapálená pochodeň. Případ tehdy skončil bez zranění.

Incident v Krtech se stal hodinu po půlnoci. „Někdo hodil lahev se zapálenou látkou do drážního domku, kde žije asi 12 bezproblémových slušných Romů,“ uvedla mluvčí středočeské policie. Jeden z obyvatelů domku se při hašení ohně zřejmě popálil na noze.

Policie zatím případ prověřuje jako pokus o těžké ublížení na zdraví, za který by pachateli hrozilo pět až 12 let vězení. „Rozhodně nemůžeme říci, že se jedná o rasově motivovaný případ. Zatím je to na samém začátku a více informací k tomu až do odvolání podávat nebudeme,“ dodala mluvčí. V domě totiž ještě nedávno žil někdo jiný a policie nevylučuje, že se mohlo jednat o omyl.

 

Video Reportáž Martiny Tlachové
video

Reportáž Martiny Tlachové

/*json*/{"map":{"lat":50.093053984043,"lng":13.432159423828,"zoom":14,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/