Kuriózní krádež: Zloději si odnesli tunu cínu

Moravská Třebová - Neobvyklá krádež se stala v Borušově u Moravské Třebové. Ze slévárny tu zmizelo neuvěřitelných jeden a půl tuny cínu. Okradený majitel je zoufalý, materiál neměl pojištěný. Navíc přišel o veškeré zásoby tohoto kovu a musel zastavit výrobu.

Zatím neznámí zloději se vloupali do slévárny a ze skladu i přímo z výrobní linky odnesli cín v hodnotě 300 tisíc korun. „Majiteli se ztratilo zhruba devět set kusů cínových prutů, několik cínových odlitků a železných forem,“ vyjmenovala mluvčí svitavské policie Anna Štegnerová. Dodala, že pachatelům hrozí až pětileté vězení.

Majitel slévárny Petr Vlk si myslí, že zloději nevěděli, co kradou. Cínové pruty zřejmě považovali za olovo. Na krádeži tak pravděpodobně příliš nevydělají. Ukradený cín není čistý a jeho hodnota na trhu je pouze kolem 250 korun za kilogram.

Cín navíc vykupují pouze čtyři sběrny kovů v republice, všechny už okradený živnostník kontaktoval. Zloději tak mají jen minimální šanci ukradený materiál prodat. Petr Vlk proto doufá, že se pokusí lupu zbavit a jeho majetek se mu brzy vrátí.