Při srážce auta se sanitkou zemřeli dva lidé

Jičín - Při nehodě osobního automobilu a sanitky nedaleko obce Samšina na Jičínsku zemřeli dva lidé - řidič osobního automobilu a pacient převážený sanitkou. Další tři lidé utrpěli těžká zranění. Příčina neštěstí se vyšetřuje.

Nehoda se stala kolem půl šesté odpoledne. Sanitka jela se zapnutým majákem a výstražným zvukovým signálem a z dosud neznámých příčin se na přehledném úseku na hlavním silničním tahu mezi Sobotkou a Jičínem srazila s protijedoucím vozem. Na místě zahynul řidič osobního auta a osmasedmdesátiletý pacient z ambulance. Řidič sanitky, zdravotní sestra a spolujezdkyně z osobního vozu jsou těžce zranění. Záchranáři je převezli do nemocnic v Hradci Králové a Jičíně.

Video Reportáž Vlastimila Weinera
video

Reportáž Vlastimila Weinera

Silný náraz oba vozy zdemoloval, sanitka zůstala ležet na boku, osobní auto skončilo v příkopu. „Výše škody i příčina nehody jsou předmětem šetření,“ řekla mluvčí jičínské policie Hana Klečalová. Silnice byla ještě dlouho po nehodě neprůjezdná, policisté ostatní motoristy odkláněli na objízdné trasy. Podle ředitele krajské záchranky Jiřího Maška sanitka patřila soukromé dopravní službě z Jičína.

V Královéhradeckém kraji se letos jedná už o druhý případ tragické nehody sanitního vozu. V červnu při střetu sanitky a nákladního vozu na Rychnovsku zemřeli řidič sanitky Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje a převážený pacient. Těžké zranění utrpěla také sestra ze sanitky.

Tragická nehoda sanitky se v Královéhradeckém kraji stala také v červnu 2009 u Červeného Kostelce na Náchodsku. Sanitka, která rozvážela pacienty po dialýze, náhle vyjela do protisměru a narazila do mostku. Při nehodě zemřel jeden člověk, další zraněný z havárie zemřel později v nemocnici.