Problémová silnice v Novém Jičíně se znovu opravuje

Nový Jičín - Silnice I/57 v Novém Jičíně-Bludovicích se znovu opravuje. Během tří let neuběhl ani rok, kdy by byla plně v provozu. Ředitelství silnic a dálnic už její opravu reklamuje u zhotovitelské firmy. Novojičínští řidiči se budou muset obrnit trpělivostí do konce prázdnin. Aktuální rekonstrukce skončí až 28. srpna.   

Silnice se rekonstruovala po povodních v roce 2009, loni znovu a opravuje se i teď. Místní vyjadřují svou nelibost, neboť jde o hlavní tah z Nového Jičína na Valašské Meziříčí, po kterém denně projedou stovky aut. „Situace není v pořádku. Sám tuto silnici musím denně využívat,“ vyjádřil se uvolněný radní Nového Jičína Milan Grestenberger. S firmou, která silnici opravovala, už Ředitelství silnic a dálnic zahájilo reklamační řízení. Silnice měla totiž po první rekonstrukci vydržet aspoň pět let.

Video Reportáž Venduly Horníkové
video

Reportáž Venduly Horníkové

„Jsou úseky, které se opravují už podruhé nebo dokonce potřetí a vzhledem k tomu, že to nejeví na první pohled reklamační známky, domnívám se, že je to plýtvání veřejnými prostředky,“ kritizuje Milan Grestenberger.

„Na vadných úsecích se musela vrchní vrstva silnice odfrézovat a bude se zde pokládat nový povrch. Veškeré náklady s tím spojené hradí v plné výši zhotovitel, tato oprava nebude hrazena z peněz daňových poplatníků,“ tvrdí mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Nina Ledvinová. Aktuální rekonstrukce silnice I/57 potrvá téměř do konce října.