Ferrari bouralo, škoda dosáhla 4,5 milionu korun

Hradec Králové – Neobvykle velká škoda vznikla při nehodě osobního auta na dálnici D11 v úseku mezi Poděbrady a Hradcem Králové. Řidič, který se rozhodl investovat do nákupu ferrari, totiž už dostatečně neinvestoval do svých schopností a s drahým automobilem havaroval. Při nehodě nebyl zraněn on ani nikdo jiný, vůz typu 599 však zůstal po havárii nepojízdný. Hmotná škoda tak dosáhla 4,5 milionu korun.

Nehoda se škodou větší než při řadě železničních havárií se stala na 53. kilometru dálnice D11 ve směru na Hradec Králové u sjezdu na Choťovice. Řidič podle policie příliš věřil svým schopnostem ovládnout divoké auto na mokré vozovce. „Vozidlo na mokré vozovce dostalo smyk, stalo se neovladatelným a sjelo zadní částí do travnatého příkopu při pravém okraji komunikace. Zde se převrátilo na střechu,“ popsala průběh nehody policejní mluvčí Ivana Ježková. Řidič po příjezdu policistů absolvoval dechovou zkoušku, která vyloučila, že by byl opilý.

Poslední vážnější havárie vozu značky Ferrari se na českých silnicích stala předloni. Oproti té, ke které došlo na hradecké dálnici, měla vážnější následky. Hmotná škoda sice dosáhla „pouze“ dvou milionů korun, při nehodě ale zemřel jeden člověk, druhý utrpěl těžká zranění.