Falešný policista na Chomutovsku zabavoval auta

Most - Jedenatřicetiletý muž z Chomutova se vydával za policistu, na silnici mezi Komořany a Chomutovem zastavoval auta a chtěl je řidičům zabavovat. Zranil prý řidiče, který mu nevěřil a auto nechtěl vydat, napadl i zasahujícího policistu. Ukázalo se, že byl pod vlivem drog, čelí obvinění z loupeže a násilí proti úřední osobě, uvedla mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Falešný policista chtěl v pondělí odpoledne zastavit sedmapadesátiletého řidiče Opelu. „Řidič si všiml, že přes svodidla přelézá nějaký muž, který vstupuje do vozovky proti jeho autu a mává nějakým průkazem,“ popsala mluvčí a dodala, že muž křičel: „Zastavte, policie“. Řidič prý musel zastavit, jinak by mávajícího muže přejel. Neznámý mu sdělil, že se koná velká policejní akce a jeho automobil se zabavuje. „Motorista se však chtěl přesvědčit, že jde o skutečného policistu a požádal ho o předložení služebního průkazu a osobního čísla,“ dodala mluvčí.

Muž vydávající se za policistu ale prudce otevřel dveře, chytil řidiče za rameno a začal mu nadávat. Řidiči se ale podle policie podařilo klíčky od zapalování schovat. Když muž nemohl klíče najít, udeřil prý řidiče pěstí. Ten se pak pokusil zastavit okolo projíždějící auto. Muž ale údajně napadl i řidiče druhého vozu, který chtěl napadenému pomoci. Bouchl mu do vozu, poškodil okno a sloupek mezi dveřmi.

/*json*/{"map":{"lat":50.504692997001,"lng":13.504943847656,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.513863160401,"lng":13.520736694336,"type":"24","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

Po příjezdu policie útočník zaútočil i na policistu, pokusil se ho udeřit pěstí do obličeje. Nakonec skončil v policejní cele, navíc testy ukázaly, že byl pod vlivem drogy. Policie muže stíhá na svobodě, k vyšetřování přibrala i znalce, který bude zkoumat psychický stav podezřelého muže.