Interna v Novém Městě má nový pavilon

Nové Město na Moravě - Nový pavilon interních oborů otevřela dnes nemocnice v Novém Městě na Moravě. Pacientům přinese nesrovnatelně lepší péči a komfort, než na jaké byli zvyklí.

Na rekonstrukci pavilonu za 432 milionu korun přispěla jednou třetinou Evropská unie, zbytek zaplatil kraj Vysočina. V přízemí budovy je moderní ambulance, dvě podlaží skrývají pokoje se sto dvaceti lůžky a pod střechou je zbrusu nová jednotka intenzivní péče.

„Máme tu jedno- až třílůžkové pokoje, moderní vybavení a technologie, pěkné barvy. Myslím, že pacienti budou spokojeni a mohou očekávat vysoký standard služeb,“ říká ředitelka novoměstské nemocnice Věra Palečková. Ještě před dvěma lety se tu přitom pacienti tísnili v malých pokojích a celé patro se dělilo o dva záchody a jednu koupelnu.

V provozu už je největší chlouba nového pavilonu - v rámci kraje nejmodernější rehabilitační centrum s vodoléčbou. Pacienti zde najdou podvodní masáže, perličkovou lázeň, vířivku i bazén. Nová budova je i ekologicky šetrná. „Veškerou teplou vodu v pavilonu ohřívají solární kolektory a například voda z bazénu je využita pro splachování,“ vyjmenovala ředitelka Palečková.  

První pacienti se do nového pavilonu nastěhují už po víkendu, budova ale najede do plného provozu až na přelomu září a října. Ročně nabídne péči asi padesáti tisícům ambulantních návštěv a hospitalizováno zde bude pět tisíc pacientů.