Varnsdorfští obyvatelé si stěžují na sobotní zákrok

Varnsdorf – Obyvatelé Varnsdorfu vyjadřují nespokojenost se sobotním zákrokem policie. Považují ho za nepřiměřený a namířený proti místním obyvatelům. Podle policie ale jinak situaci řešit nešlo. V ulicích měst ve Šluknovském výběžku bylo na 1 000 demonstrantů, během nepokojů bylo předvedeno 41 lidí. Tři policisté a tři civilisté byli zraněni.

Místní lidé v davu demonstrantů doplatili na taktiku pravicových radikálů. Ti házením dělobuchů, světlic a PET lahví rozpoutali šarvátky s policisty, ovšem první na ráně byli právě obyvatelé Varnsdorfu.

Varnsdorfští si stěžují na nepřítomnost policistů ve večerních hodinách a naopak na jejich nepřiměřený sobotní útok na dav demonstrujících, kdy bylo nasazeno dokonce i vodní dělo.

Policie argumentuje tím, že jen hájila riziková místa – ubytovny, jejichž obyvatele ohrožoval dav, který je považuje za zloděje a útočníky.

Jen v sobotu stál zásah tři miliony korun, cena za měsíc hlídkování se tak může vyšplhat až na deset milionů. Podle ministra vnitra ale policisté zůstanou na severu tak dlouho, dokud to bude nutné. Pomoct má i speciální pořádková jednotka, která vznikne zřejmě začátkem příštího roku.

Video Varnsdorf: kritika sobotního zásahu policie
video

Varnsdorf: kritika sobotního zásahu policie