Pardubický fond čaruje s veřejnou soutěží. Ovšem protiprávně

Pardubice – Výběrové řízení na pronájem bývalé prodejny v centru Pardubic napadli nejen oba zájemci, kteří se soutěže zúčastnili, ale za protiprávní označili její průběh i někteří právníci. Městský rozvojový fond totiž soutěž ukončil bez vítěze a vypsal nový tendr. Ovšem učinil tak až poté, co otevřel obálky s nabídkami obou zájemců. Nesprávný postup městské firmy kritizuje i samotná radnice.

„V případě, že ty dvě obálky s cenovými nabídkami byly otevřeny a vypsalo se nové výběrové řízení, nejde o správný postup,“ řekla pro ČT pardubická primátorka Štěpánka Fraňková (SPP). Výběrového řízení na pronájem komerčních prostor v centru Pardubic se zúčastnili třeba manželé Spolkovi. Podmínky soutěže splnili, pak ale Městský rozvojový fond soutěž nečekaně zrušil. Následně její podmínky změnil a vypsal nové výběrové řízení.

Fond se hájí tím, že soutěž byla neúspěšná. Nepodařilo se totiž shromáždit více než dvě cenové nabídky a obě prý byly příliš nízké. „Naším zájmem bylo získat zajímavé nájemné, a ne takové, které v těch obálkách bylo,“ říká místopředseda představenstva MRFP, a. s., Ondřej Hlaváč (Pardubáci).

Video Reportáž Erika Knajfla
video

Reportáž Erika Knajfla

Nestandardní výběrové řízení teď posuzují právníci. Rozvojový fond totiž podle některých z nich mohl jednat protiprávně. Není tedy vyloučeno, že druhé výběrové řízení na pronájem lukrativních prostor bude muset fond nakonec zrušit. Soutěž, vypsaná městskou organizací, by tak skončila blamáží.