Dotace pro karlovarský hokej rozdělila zastupitele z koalice

Karlovy Vary – Dvoumilionová dotace pro karlovarský hokej rozdělila zastupitele vládnoucí koalice. Kvůli údajným nejasnostem v hospodaření část politiků pomoc sportovcům neschválila. Vedení hokejového klubu veškeré výtky odmítá a tvrdí, že má hospodaření naprosto v pořádku. Nedostatek peněz ale podle klubu ohrožuje hlavně tréninky mládeže.

„Nechceme uvolňovat peníze do podniku, který má neprůhledné hospodaření a je zadlužen,“ tvrdí radní Otmar Homolka (OCJJ). Podivné faktury a údajně předražené nákupy sportovního vybavení se nelíbí ani zastupiteli Jiřímu Kotkovi (Alternativa). „Prostředky byly neoprávněně čerpány na jiný účel. Ne na děti, ale na vrcholový sport, a to je přímo zakázáno,“ řekl ČT. Extraligový klub už navíc dostal od města přes 11 milionů korun, což je ve srovnání s ostatními kluby v jiných městech nadprůměrná podpora.

Představitelé klubu ale veškerá nařčení politiků odmítají. Městu dokonce nabídli podíl ve společnosti, aby mohlo účetnictví kontrolovat. Bez dotace podle nich klubu hrozí, že nebude mít na zaplacení pronájmů haly pro tréninky mládeže. Podle manažera Miroslava Vaňka už teď klub dluží nájemné za dva měsíce. „Pokud by aréna přestala plnit služby pro mládežnický hokej, tak by nemohli bruslit, v podstatě by skončili,“ varoval.

Video Reportáž Antonína Bruštíka
video

Reportáž Antonína Bruštíka

Primátor Petr Kulhánek (KOA) naopak s přidělením další dvoumilionové dotace souhlasí. Kontrola v klubu podle něj odhalila jen administrativní nedostatky. „Tuto dotaci beru jako dohodu, kterou jsme uzavřeli s vedením klubu na jaře,“ dodal. Na posledním jednání ale vládnoucí koalice peníze neprosadila. Zda je klub nakonec dostane, se pravděpodobně rozhodne 1. listopadu, kdy budou zastupitelé o dotaci znovu jednat.