Hradecký náměstek Kučera rezignoval a vrací se do kina

Hradec Králové - Náměstek hradeckého primátora Leoš Kučera (Doma v Hradci) se k 1. říjnu vzdal své funkce. Důvodem je situace v Kině Centrál, které dříve vedl. Kino se podle Kučery ocitlo díky kumulaci dluhů z dřívějších období a po nevydařených personálních obměnách ve vážných existenčních potížích a Kučera chce situaci řešit. K rezignaci na post ve vedení města ho již dříve vyzvali zástupci koaličních stran. Primátor Zdeněk Fink (HDK) již minulý týden uvedl, že by Kučeru mohla ve vedení města nahradit druhá členka zastupitelstva za Doma v Hradci Aneta Maclová.

„Je mojí morální povinností se v zájmu města pokusit tento jedinečný projekt v Hradci Králové udržet a připravit na případnou transformaci do jiného právního subjektu vhodného pro podobný typ aktivit,“ uvedl ve své rezignaci Kučera. Rád by také využil nabídky primátora Zdeněk Finka (HDK) na možnost návratu do funkce náměstka poté, až vyřeší problémy kina. Členem hradeckého zastupitelstva Kučera zůstává i nadále.

Primátor Fink dnešní Kučerovu rezignaci přijal: „Leoši Kučerovi náleží poděkování, profesně jsem s jeho prací byl spokojen. Celá záležitost je nepříjemná, nicméně jiné řešení celé věci není v tuto chvíli přijatelné, a to napříč politickým spektrem.“ Termín, do kdy by Kučera měl dát hospodaření kina do pořádku, dosud nebyl stanoven.

Hospodaření Kina Centrál, které provozuje občanské sdružení Pro Centrál, jehož je Kučera místopředsedou, prověřuje radnice i finanční úřad. Sdružení údajně dluží svým obchodním partnerům nejméně 1,5 milionu korun. Radnice, která kino každoročně dotuje, o těchto dluzích donedávna nevěděla.