Kopidlenský kvítek podporuje učňovské školství

Kopidlno – V Kopidlně na Jičínsku soutěží mladí zahradníci, žáci odborných škol a učni. Takzvaný Kopidlenský kvítek se tam letos koná už po osmnácté, tentokrát se ale stal rovněž součástí projektu nazvaného České ručičky. Jeho cílem je podpora učňovského školství a řemesel. Nejlepší žáci a učni soutěží ve skupinách i jako jednotlivci. Splnit musí několik úkolů. Některé dopředu znají a mohou se na ně připravit, jiné se dozvědí až na místě.

„Jde o dovednostní zahradnické disciplíny jako například aranžování, výsadba rostlin na záhony, řízkování, roubování,“ prozradila ředitelka Střední školy zahradnické Kopidlno Lenka Nosková. Do Kopidlna přijelo celkem 28 žáků a učňů z celé republiky.

Kopidlenský kvítek je mezi dvacítkou soutěží odborných dovedností, které jsou součástí projektu České ručičky. Podobně se v dalších týdnech a měsících utkají i děti z jiných škol a učilišť – jako například kadeřnice, automechanici nebo cukráři.

Video Reportáž Přemysla Šrámka
video

Reportáž Přemysla Šrámka

Podle mediálního manažera projektu České ručičky Vladimíra Koudelky je třeba stále přesvědčovat veřejnost, že učeň není sprosté slovo. Ti nejlepší z jednotlivých soutěží dostanou příští rok v červnu zlatou plaketu České ručičky 2012.