Klient dětského domova v Jihlavě napadl učitelku

Jihlava – 15letý klient Dětského domova se školou v Jihlavě zbil svou učitelku. Nejprve jí nadával, pak se do ní pustil pěstmi, až žena upadla. Učitelka má poraněný meniskus a zůstane v pracovní neschopnosti 14 dní. Pak půjde na další vyšetření. V zařízení jsou děti převážně kvůli ochranné výchově. Domov se stará celoročně o 31 klientů od 11 do 19 let. Domov už podal na chlapce trestní oznámení.

Chlapec napadl svou učitelku v jídelně při přípavě oběda. „U něj je to částečně i forma chování, kterou má okoukanou a vžitou z původní rodiny,“ vysvětlila etopedka Miroslava Floriánová. Podle ředitele Radka Vovsíka je chlapec v domově 4 roky. Nařízenu má ochrannou výchovu kvůli agresivnímu chování a také užívá léky pro snížení agresivity. „V minulosti byl už hospitalizován v dětské psychiatrické léčebně, protože měl problémy s agresivním chováním k ostatním dětem,“ dodala Floriánová. „Nejčastější jsou výpady vůči věcem – dveřím, skříním, nábytku. Někdy i vůči sobě samému,“ uvedl Vovsík.

Chlapec zatím dostal jako trest třítýdenní zákaz vycházek a víc práce v domově. Domov na něj podal trestní oznámení. „Případ šetříme pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití, právní kvalifikace ale může být změněna,“ informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Pokud by k tomu došlo, za ublížení na zdraví by chlapci hrozil až rok vězení. 

Video Reportáž Blanky Poulové
video

Reportáž Blanky Poulové