O hrací automaty v domě lidé v Polabinách nestojí

Pardubice – Obyvatelé nového bytového domu v pardubických Polabinách se dostali do sporu s developerem. Stěžují si na to, že v přízemí novostavby vznikne bar s hracími automaty. V těchto místech ale městská vyhláška takovou provozovnu zakazuje. Developer však usiluje o její změnu.

IPSTAV postavil nový bytový dům na Labském palouku v Polabinách. Obyvatelé domu si teď na firmu stěžují. Obávají se, že přijdou o klidné bydlení. Developer chce totiž přízemní nebytové prostory poskytnout společnosti, která provozuje výherní automaty. „Obáváme se zvýšeného hluku, rušení nočního klidu a nárůstu kriminality tady v okolí domu,“ uvedl místopředseda sdružení vlastníků bytů Mojmír Macků. Obyvatelé nového domu se cítí podvedeni, IPSTAV jim totiž při koupi bytů měl slíbit, že v novostavbě herna nebude. „Já osobně jsem se dotazoval na hernu nebo na diskotéku, protože to se neslučuje s luxusním a klidným bydlením. Dostal jsem odpověď, že takový záměr tady nemají,“ prohlásil předseda sdružení vlastníků bytů Martin Kaplan. Jednatel společnosti IPSTAV invest Martin Vyskočil však tvrdí něco jiného: „Za společnost IPSTAV invest sděluji, že záměrem společnosti je zřídit SPORT BAR včetně sázkové kanceláře a výherních automatů. S nonstop provozem se v tuto chvíli nepočítá. Nicméně ho ale nevylučujeme.“

Městská vyhláška ovšem provoz výherních automatů v této lokalitě zakazuje. Firma IPSTAV invest proto podala žádost o změnu tohoto nařízení. „My jsme doufali, že v Polabinách už nikdy žádná herna nebude. Proto jsme urychleně vydali tuto vyhlášku,“ podotkl starosta MO Pardubice – Polabiny Jiří Srbek (ODS). O změně vyhlášky budou zastupitelé Pardubic jednat už v listopadu. „Naše naděje směřuje k tomu, že zájmy běžných občanů zvítězí nad nějakým developerským zájmem,“ uzavřel Martin Kaplan.

Pokud ovšem zastupitelé města změnu vyhlášky schválí, nespokojení obyvatelé se budou muset s výherními automaty v přízemí nového domu smířit.

/*json*/{"map":{"lat":50.047811,"lng":15.766253,"zoom":13,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.047811,"lng":15.766253,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/