Chodec zbil troubícího řidiče

Ostrava – Přestože těmi agresivními na silnicích často bývají řidiči, v Ostravě jsou velmi nebezpeční i chodci. Ukazuje na to útok čtyřiadvacetiletého mladíka, který zbil a vážně tak poranil jedenasedmdesátiletého řidiče. Ten na chodce zatroubil, protože šel po vozovce. Řidič skončil s vážnými poraněními v nemocnici, mladý muž také poničil jeho auto. Za ublížení na zdraví, poškození cizí věci a výtržnictví mu hrozí až tři roky vězení.

Podle policejní mluvčí Gabriely Holčákové se chodec na řidiče vrhnul ihned poté, co zatroubil. Zvenku a poté i zevnitř poškodil automobil, řidiče několikrát udeřil do hlavy a kopal ho do hrudníku. Mladíkův útok zastavili až policisté, které přivolal kolemjdoucí svědek. „Policisté podezřelého čtyřiadvacetiletého muže zadrželi a přivolali také záchranáře. Ti poškozeného transportovali do nemocnice,“ přiblížila mluvčí Holčáková.

Podle mluvčího moravskoslezské záchranné služby Lukáše Humpla byl muž při vědomí a mimo ohrožení života, posádka ho následně transportovala na úrazovou ambulanci do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. Teď už je napadený řidič v domácím léčení.  

Míra agresivity je v ostravských ulicích dlouhodobě vysoká. V létě mířil jeden řidič na druhého střelnou zbraní, protože byl nespokojen s jeho způsobem jízdy. Jiný řidič dal svému kolegovi najevo nespokojenost s jeho jednáním rozbitím okénka. Došlo i k útoku řidiče na chodce – poškozen byl sedmdesátiletý muž, který vyprovokoval řidiče tím, že mimo přechod vskočil před auto a řidiči, který ho nejprve upozornil, aby došel k přechodu, začal nadávat.