Devět finalistek Miss Praha se asi přiotrávilo jídlem

Praha – Pražští záchranáři dnes dopoledne ošetřovali hosty pražského hotelu Albion v Praze 5, kteří trpěli zažívacími obtížemi. V nemocnici skončilo devět finalistek soutěže Miss Praha Open a ředitel soutěže. Potíže ale měli i všichni ostatní členové produkčního štábu. Nyní už jsou v nemocnici jen dvě dívky, obě leží v Motole a podle informací ČT by měly být propuštěny během několika hodin. Zatím není jasné, jaká je příčina těchto zdravotních potíží, objasnit by ji mělo vyšetření pacientů.

Hospitalizovaní shodně tvrdí, že se nakazili v hotelové restauraci, protože předchozí den nikde jinde nejedli. Jediná soutežící, které nebylo špatně, nejedla předchozí den vůbec nic. „Já jsem se naštěstí necítila špatně, ale holky vypadaly opravdu hrozně, byly zelené,“ řekla ČT finalistka soutěže Gabriela Franková. Špatně se všem udělalo už ve středu večer. „Měli jsme snídani, oběd a večeři a v noci začalo být více méně všem účastníkům špatně,“ dodal prezident soutěže Miss Praha Open Jindřich Karpíšek.

Hotel: Naše jídlo špatné nebylo

Hotel se ale od případu distancoval, tvrdí, že jeho jídlo špatné nebylo. V restauraci prý jedly desítky lidí. „Distancujeme se od toho, že by se hosté nakazili jídlem z našeho hotelu. Kapacita hotelu je 290 pokojů a nikomu jinému nebylo špatně,“ uvedla ředitelka hotelu Albion Dana Ficlová. Skupina kolem miss ale tvrdí, že jídlo dostávali odděleně od ostatních hostů. Vedení soutěže nyní řeší, jak bude dál postupovat. Finále soutěže startuje už tuto sobotu.

Záchranáře do hotelu v Peroutkově ulici přivolalo tísňové volání kolem 09:30. Na místo vyjela lékařka a tři posádky rychlé zdravotnické pomoci. „Po ošetření na místě bylo deset osob převezeno se zažívacími obtížemi do pražských nemocnic: po čtyřech do Fakultní nemocnice Na Bulovce a Fakultní nemocnice v Motole, dvě ženy byly odvezeny do Ústřední vojenské nemocnice,“ informovali dopoledne zdravotníci.