Lidé z bytového domu v Pardubicích zvítězili nad developerem

Pardubice – Obyvatelé bytového domu v pardubické čtvrti Polabiny slaví vítězství nad developerem, firmou IP Stav. Ta se rozhodla pronajmout nebytové prostory v přízemí společnosti, která provozuje hrací automaty. Lidé proto sepsali petici a zastupitelé města se přiklonili na jejich stranu.

Obyvatelé domu navíc tvrdí, že jim developer o plánu na hernu při koupi bytů nic neřekl. Pod petici se proto podařilo sehnat 1028 nesouhlasných podpisů. „Takové zařízení do takto rozsáhlého bytového objektu v žádném případě nepatří,“ tvrdí předseda Sdružení vlastníků bytů Martin Kaplan.

Hernu v takových místech nepovoluje ani městská vyhláška. IP Stav ale argumentoval tím, že ještě před jejím přijetím měl k provozu herny souhlas stavebního úřadu. Žádal proto pardubické zastupitele, aby hernu povolili. „Na město byl vyvíjen svým způsobem tlak v tom smyslu, že pokud návrh společnosti IP Stav neschválí, tak společnost bude požadovat ušlý zisk,“ řekl ČT majitel bytu Jakub Hrubý.

Podle primátorky Pardubic Štěpánky Fraňkové (SPP) ale město využilo novelizovaného zákona, který platí od poloviny října, a povolení herny zamítlo. Jaké jsou další záměry firmy, zatím není jasné.