Jubilejní návštěvníci pražské zoo přijeli z Kralup

Praha – Zoologickou zahradu v pražské Troji navštívilo od začátku roku už více než 1 300 000 lidí. Už teď je jisté, že zahrada dosáhne ke konci roku dosud nevídané návštěvnosti, dosavadní rekord z roku 2009 totiž pokořili její hosté už v neděli, kdy prodala vstupenku číslo 1 296 580. Jubilejního miliontého třísettisícího návštěvníka uvítali v zoo už další den. O dárky, které zahrada připravila, se podělila rodina Hovorova, která do pražské zoologické zahrady přicestovala z Kralup nad Vltavou.

Kralupská rodina s malým synem patří k častým hostům pražské zoologické zahrady, tentokrát si odnesla i nečekané dárky určené pro obzvlášť kulatého návštěvníka – například plyšového tygra. „Do zoologické zahrady chodíme často. Jenom v létě jsme tu byli minimálně pětkrát, moc se nám tu líbí,“ poznamenala paní Hovorová.

Radost z dalšího načatého statisíce návštěvníků však měli především sami zástupci zoo. „Datum 7. listopadu začíná být pro Zoo Praha významné. Nejen, že jsme ten den roku 2005 zahájili Tak trochu jinou reality show Odhalení, která proslavila pražské gorily, ale nyní jsme i uvítali prvního jubilejního návštěvníka s prozatím nejvyšším pořadovým číslem,“ upozornil ředitel zahrady Miroslav Bobek, který přišel 1 300 000. návštěvníka přivítat.

Pro zoologickou zahradu znamená dosažení čísla 1,3 milionu za rok potvrzení razantního vzrůstu zájmu veřejnosti. Ještě na počátku století počítala zoo roční návštěvu ve statisících, pohybovala se kolem 600 tisíc. Zájem o zoologickou zahradu se začal zvyšovat po povodních v roce 2002. Více než milion lidí za rok navštívil pražskou zoo poprvé v roce 2005.