Řidič, který srazil v Hradci dvě děti, zřejmě skončí ve vazbě

Hradec Králové – Policisté dopoledne navrhli státnímu zastupitelství, aby čtyřicetiletý řidič, který v sobotu v Hradci Králové autem srazil dvě děti, skončil ve vazbě. Chlapci ve věku tři a šest let na následky zranění zemřeli. Jejich prarodiče, kteří je doprovázeli, byli zraněni lehce. O uvalení vazby by hradecký soud měl rozhodnout dnes odpoledne nebo v úterý dopoledne. Maximální sazba trestu se v tomto případě pohybuje ve výši deseti let odnětí svobody.

Policisté muže obvinili z usmrcení z nedbalosti, za které mu v případě prokázání viny hrozí až desetileté vězení. Vyšetřování nehody bude podle odhadů policistů trvat několik měsíců. Podle mluvčí královéhradecké policie Ivany Ježkové bude k případu vypracováno několik posudků, které budou zkoumat například zdravotní stav obviněného, technický stav vozidla a další. Policie uvedla, že u muže nezjistila požití drog ani alkoholu. „Zdravotní stav řidiče nebudeme skutečně komentovat, je součástí vyšetřování,“ doplnila Ježková. Pro klinického a dopravního psychologa Martina Kořána bylo chování řidiče naprosto nepochopitelné.

Havárie se podle policistů stala zřejmě tak, že čtyřicetiletý řidič vozidla Fiat Croma z dosud nezjištěných příčin při couvání prudce narazil do dvou malých dětí a dvou dospělých, kteří po přechodu pro chodce přecházeli silnici. Následně muž znovu automobilem kroužil v křižovatce. Chlapci na následky zranění zemřeli v hradecké fakultní nemocnici. Jejich prarodiče, kteří s nimi byli na vycházce, utrpěli lehká zranění.

Vyšetřovatelé stále ještě hledají svědky nehody, kteří se mohou hlásit na telefonním čísle 974 526 573 nebo na bezplatné lince 158. V médiích se spekulovalo, že řidič nezvládl řízení, protože ho přepadl epileptický záchvat.