Starý mlýn spadl přímo na karlovarskou silnici

Hořesedly (Rakovnicko) – Na státní silnici, která spojuje Prahu a Karlovy Vary, se objevila neobvyklá překážka – střecha starého hořesedelského mlýna. Část chátrající budovy nepřispěla k žádné dopravní nehodě, na dvě hodiny však omezila ranní provoz. Než hasiči střechu uklidili, museli řidiči jezdit kyvadlově jedním pruhem.

Ke zhroucenému domu do Hořesedel na Rakovnicku se sjeli hasiči a statik. Budovu obhlédli pouze po okraji. „Dál nemohli, hrozil pád stropu,“ uvedla mluvčí hasičského sboru Lenka Kostková. Protože však hrozilo, že na frekventovanou silnici spadnou také převislé střešní trámy, odřezali je hasiči ze žebříku.

Statik potom jasně doporučil, co je třeba se starým opuštěným mlýnem udělat. „Konstatoval, že celý objekt hrozí pádem, doporučil demolici,“ podotkla mluvčí Kostková. Podle starostky obce Hořesedly Jiřiny Milerové ale nebude zcela snadné zbavit se budovy. „Napsali jsme majiteli, který v obci nebydlí, aby s tím něco udělal,“ uvedla."

Pád střechy na silnici narušil dopravu na důležitém tahu v ranní špičce přibližně na dvě hodiny. Kyvadlově projížděli řidiči místem od 7 do 9 hodin.