Soud poslal agresivního řidiče na 11 let do vězení

Brno – Krajský soud poslal na 11 let do vězení Pavla Domšu, který loni v říjnu podle obžaloby napadl po malé dopravní nehodě 86letého seniora tak brutálně, že skončil s lebeční zlomeninou v nemocnici a za dva týdny zemřel. Domša ovšem vinu odmítá. K incidentu došlo v centru Brna, když Domša přijížděl k přechodu pro chodce. Senior mu prý ale náhle vstoupil do cesty, Domša proto musel prudce brzdit a zezadu do něj narazil jeho známý.

Řidič podle svědků vůbec nezjišťoval rozsah poškození na svém voze, ale vydal se za důchodcem. Dostihl jej na nedalekém tramvajovém ostrůvku, kde do muže zezadu vší silou strčil. Učinil tak s lhostejným přístupem k faktickému následku, uvedla v odůvodnění verdiktu soudkyně Halina Černá. Zdůraznila, že tento útok, navíc vedený zezadu, svědky šokoval.   

Senior při pádu narazil hlavou do zábradlí a lebka při nárazu praskla. Znalci zranění přirovnávají k poranění, které by si člověk mohl způsobit skokem po hlavě do prázdného bazénu. Napadený muž v polovině listopadu zemřel. Domša tvrdí, že se jej snažil dopadnout, když prchal z místa kolize coby viník nehody. Svědci však vše líčí naprosto jinak.

Video Reportáž Evy Lípové
video

Reportáž Evy Lípové

Domša byl dnes potrestán i za další napadení z loňského června u brněnského nákupního centra Olympia. Tam nejprve narážel svým vozem do auta jiné řidičky, která jej rozzlobila svou jízdou. Když pak oba z aut vystoupili, strčil do ní tak prudce, že se s pohmožděninami musela dva týdny léčit. 

Brněnský krajský soud vzal při vynášení verdiktu v potaz i to, že byl Domša letos v březnu potrestán za přechovávání drog. Policie u něj nalezla 0,6 kilogramu marihuany.