Zoo ve Dvoře Králové pokřtilo mládě nosorožce

Dvůr Králové – Zoologická zahrada ve Dvoře Králové na Trutnovsku pokřtila další přírůstek vzácného nosorožce černého. Jeho kmotrem se stal boxer Ondřej Pála. Mládě nosorožce, které na svět přišlo v září letošního roku, dostalo jméno Manny po postavě mamuta z populárního kresleného filmu Doba ledová.

„Jméno je inspirováno postavičkou mamuta z dětského filmu Doba ledová, který byl veliký, silný, udatný a přitom hrozně milý,“ uvedla Jana Myslivečková z dvorské zoo. Malého nosorožce, který dobře prospívá a váží už přes sto kilogramů, mohou vidět i návštěvníci zoo. „Manny chodí s matkou do výběhu každý den kolem 13. hodiny. Malý tam doslova řádí a tryská z něj radost do života. Je to nádherný pohled,“ řekla Myslivečková.

Manny je 37. mládětem nosorožce dvourohého černého, které se v zoo narodilo. Matkou je Maisha, která se narodila v roce 2007 v zoo Dvůr Králové. Otcem je Davu narozený v roce 2006 v německém Krefeldu. Oba nosorožci se stali rodiči poprvé. Mládě patří už do čtvrté generace dvourohých nosorožců narozených v královédvorské zoo.

Dvorská zoo patří mezi nejúspěšnější chovatele nosorožců na světě. Ve své historii rozmnožila tři druhy těchto vzácných savců. Nejvíce se zde narodilo nosorožců dvourohých, neboli černých, a to 37 zvířat, dále devět nosorožců tuponosých a tři nosorožci indičtí. První nosorožec se ve Dvoře Králové narodil v roce 1976. Dvourohé nosorožce královédvorská zoo rozmnožuje jako jediná na světě již v páté generaci.